KONST / Litografier / Färglitografi 14687135
nr 1468 7135
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Signerad, numrerad 12/60, daterad 62. Färglitografi, bildmått: 21x31cm, yttermått inklusive ram: 36x48cm
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
tisdag 24 maj 2022
kl 20:04:14
200 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson